İstanbul Modern için Bugün Ücretsiz Perşembe!

Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern her Perşembe kapılarını ziyaretçilerine ücretsiz olarak açıyor.

Denizcilik İşletmelerinin Karaköy Limanı’nda yer alan 4 nolu antreposunun müzeye dönüştürülmesiyle 2004 yılında hizmet vermeye başlayan İstanbul Modern, o günden beri birçok sergiye, konsere, film gösterilerine ev sahipliği yaparak İstanbul kültür sanat hayatının vazgeçilmez mekanlarından biri haline geldi.

Benim en son insan vücudunu tanıtan Body Worlds sergisi için ziyaret ettiğim İstanbul Modern’de şu anda devam eden 3 sergi var:

1. Sürekli Sergi: Yeni Yapıtlar, Yeni Ufuklar

2. Süreli Sergi: Kayıp Cennet: 24 Temmuz 2011’e kadar sürecek olan Kayıp Cennet, çağdaş sanatçıların teknolojiyi kullanım biçimlerini ve doğaya dair yaklaşımlarını mercek altına alıyor.

3. Fotoğraf Sergisi: Yao Lu’nun Yeni Manzaraları: 22 Mayıs’a kadar sürecek sergide Yao Lu, toz geçirmez yeşil ağlarla kaplı inşaat artıklarını fotoğraflayıp dijital uygulamalardan faydalanıp Çin resmi estetiğini yeniden yaratıyor.

İstanbul Modern’e gidip yeni dünyaları, yeni sanatçıları keşfetmek şart. Bunu Perşembe günü yaparsınız üstelik bedava! Unutmadan İstanbul Modern Pazar ve Salı hariç saat 10.00 ile 20.00 arasında açık, bu günlerde saat 18.00’e kadar hizmet veriyor. Perşembe ziyaret ederseniz bedava ama diğer günlerde tam 12 TL, öğrenci 6 TL.

Reklam

İstanbul Modern için Bugün Ücretsiz Perşembe!” için bir yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: